Vanaf 10 maart start Amphia, in samenwerking met het specialistisch verpleegkundig team van Thebe, met een nieuwe manier van zorg bij osteoporose: Osteoporose Thuis. Dit betekent minder ziekenhuisbezoeken en meer gemak voor patiënten.
Hoe werkt het?
Osteoperose staat ook wel bekend als botontkalking. Door allerlei oorzaken kan de hoeveelheid kalk (calcium) in de botten afnemen. Daardoor worden ze, ongemerkt, brozer. Osteoporose geeft zelf geen klachten, maar de kans op botbreuken en/of wervelfracturen wordt er groter door. Daarom is het belangrijk osteoporose te behandelen of liefst te voorkomen. Nieuwe patiënten met osteoporose die jaarlijks een infuus met een medicijn krijgen, hoeven voortaan minder vaak meer naar het ziekenhuis het jaarlijkse bezoek voor de controle komt te vervallen. Een gespecialiseerd thuisteam van Thebe komt bij deze patiënten thuis langs om het infuus toe te dienen. Daarnaast wordt de gezondheid op afstand in de gaten gehouden. Alle bloeduitslagen en vragenlijsten worden gecontroleerd.
Geen nieuws is goed nieuws
“Gaat alles goed? Dan hoeft u drie jaar lang niet naar het ziekenhuis. Alleen als er afwijkingen zijn, nemen we contact met u op. Onze patiënten geven aan dat ze deze aanpak erg prettig vinden.” geeft Riekie van Beers (verpleegkundig specialist osteoporose) aan.
Waarom deze nieuwe aanpak?
De vraag naar zorg neemt toe. Daarom zoeken we naar slimme oplossingen. Met Osteoporose Thuis kunnen we zorg beter organiseren zonder in te leveren op kwaliteit. Internist Sjoerd van Thiel moedigt deze verandering aan: “Zorg op afstand is de toekomst. We moeten anders kijken naar passende zorg.”
Samenwerking tussen Amphia en Thebe
Voor dit project werken Amphia en zorgorganisatie Thebe nauw samen. Thebe-verpleegkundigen krijgen toegang tot ons digitale patiëntendossier (EPD). Hierdoor kunnen zij alle gegevens bijhouden en kan de arts of verpleegkundig specialist van Amphia dit direct bekijken. Dit bespaart tijd en zorgt voor een soepele samenwerking. De samenwerking met Thebe is uniek in Nederland. Het is voor het eerst dat een thuiszorg organisatie en een ziekenhuis samen zorg thuis verlenen met registratie in het electronisch patiënten dossier van het ziekenhuis. Dit betekent dat de medisch specialist hoofdbehandelaar blijft van de patient en de zorg dus niet wordt overgedragen aan de huisarts. Mirjan van de Noort, manager bij Thebe, is enthousiast: “Tijdens corona hebben we laten zien dat zorg thuis goed werkt. Dit project is een mooie stap vooruit. We blijven zoeken naar meer mogelijkheden om zorg te verplaatsen naar huis.”
Voordelen van Osteoporose Thuis:
✔ Minder ziekenhuisbezoeken
✔ Zorg in uw vertrouwde omgeving
✔ Begeleiding door een gespecialiseerd thuisteam
✔ Snelle signalering bij afwijkingen