Samen dichtbij vanaf het eerste moment met buideltops
2025
Dit project is in 2025 opgestart en afgerond.
Op Wereld Prematurendag kreeg de afdeling Gezinssuites Neonatologie extra steun: nieuwe buideltops voor ouders van prematuur geboren baby’s. Deze zachte tops maken huid-op-huid contact, ook wel buidelen genoemd, makkelijker en prettiger. Ze helpen ouders om hun baby veilig en dicht bij zich te dragen.
Buidelen is belangrijk. Het ondersteunt de groei van een prematuur geboren baby, zorgt voor meer stabiliteit en helpt bij de ontwikkeling van de hersenen. Voor ouders geeft het troost en versterkt het de band met hun kindje. Dankzij de buideltops kon de afdeling ouders nog beter helpen bij deze waardevolle momenten.
De kracht van nabijheid
Tijdens de Buidelchallenge werden ouders aangemoedigd om extra veel huid-op-huid contact te hebben met hun baby. Zij hielden hun buideltijd bij op een bord op de gang en kregen motivatiekaartjes en kleine traktaties als steun. Aan het einde van de dag ontvingen alle ouders een blijvende herinnering: een buidelfoto, een kangoeroeknuffeltje en een buideldiploma.
“Kleine helden, grote stappen. Elke minuut huid op huid telt.”
Samen sterker
De Buidelchallenge liet zien hoe mooi een klein gebaar kan betekenen. Huid-op-huid contact brengt rust, vertrouwen en verbondenheid. Dankzij de steun van Vrienden van Amphia krijgen ouders en baby’s in Amphia een warme start.