Veilig spelen terwijl je wacht
2025
Dit project is in 2025 opgestart en afgerond.
Als kinderen zorg nodig hebben in het ziekenhuis, kunnen zij een afspraak hebben bij de polikliniek Kindergeneeskunde. Hier krijgen kinderen en jongeren tot 18 jaar onderzoek, advies en behandeling. Soms is dat maar voor een korte afspraak. Dan wachten zij even in de ontvangstruimte.
Wachten is voor veel kinderen niet leuk. Daarom heeft de polikliniek Kindergeneeskunde nieuw en verantwoord speelgoed geplaatst. Dit is mogelijk gemaakt met steun van Vrienden van Amphia.
Spelen voor elke leeftijd
Op de polikliniek Kindergeneeskunde komen kinderen van verschillende leeftijden. Van jong tot bijna volwassen. Daarom is goed gekeken naar speelgoed dat past bij deze groep.
Er is nu een nieuwe speeltoren. Deze heeft verschillende puzzels. Zo is er uitdaging voor jong en oud. Ook is er een tablet geplaatst. Hierop staan spelletjes die kinderen samen of alleen kunnen spelen.
Veilig en verantwoord
Het speelgoed is veilig in gebruik. Er zijn geen losse onderdelen. Dat is prettig voor kinderen, ouders en medewerkers.
Het speelgoed is ook makkelijk schoon te maken. Zo blijft de ontvangstruimte een veilige en fijne plek. Even wachten wordt zo een stuk prettiger.
Samen mogelijk gemaakt
Dankzij de steun van Vrienden van Amphia is de ontvangstruimte leuker en veiliger geworden. Zo draagt een klein idee bij aan meer rust en afleiding voor kinderen die zorg nodig hebben.