Oh nee, IE...

We zien dat je Internet Explorer gebruikt, een oude en onveilige browser. Daardoor kunnen we je niet de mooie website voorschotelen die we zouden willen.

Je bent van harte welkom in elke andere browser zoals bijvoorbeeld Chrome, Firefox of Microsoft Edge. Wij wachten hier wel, tot zo!

Welkom bij Amphia
Patiënteninformatie

Zoeken

Succesvolle visitatie versterkt opleidingsprogramma Cardiothoracale Chirurgie in Amphia

Meer lezen over opleidingen in Amphia?

Ga naar leren en werken bij Amphia
Aanmaakdatum:

Succesvolle visitatie versterkt opleidingsprogramma Cardiothoracale Chirurgie in Amphia

Amphia heeft onlangs een uitstekende visitatie ontvangen voor de opleiding Cardiothoracale Chirurgie. Daarmee is het ziekenhuis ervan verzekerd om deze opleiding ook de komende jaren te blijven aanbieden. Een belangrijke mijlpaal voor het Hartcentrum en voor het hele opleidingsprogramma dat in korte tijd is opgebouwd. We spraken met cardiothoracaal chirurg en opleider Daan Meester, die vanaf het begin betrokken was bij het neerzetten van deze opleiding: ‘’Het geeft onze afdeling een nieuwe dimensie en daar zijn we heel trots op.’’

Een visite die bijna niet beter kon
Volgens Meester was de commissie onder de indruk van wat het team in korte tijd heeft neergezet. “Het was een heel goed resultaat. Men was uitermate te spreken over wat we hier in korte tijd hebben kunnen opbouwen,” vertelt hij. De visitatiecommissie ziet een solide structuur, een betrokken opleidingsgroep en een uitstekende match tussen opleiders en arts-assistenten. Dat wordt bevestigd door de prestaties van AIOS Coert, die in zijn eerste jaar al meer dan honderd zelfstandige operaties uitvoerde. “Dat laat zien hoe goed de opleiding werkt hoeveel vertrouwen er is.”

Je leest hier meer over de ervaring van AIOS Coert Kok

Verhaal van Coert

Veiligheid voorop
In Amphia wordt met een helder groeimodel gewerkt. AIOS leren operaties in fasen, waarbij ze pas doorgaan naar de volgende stap als de voorgaande fase volledig beheerst wordt. Daan: ‘De veiligheid van de patiënt staat altijd voorop. Het leren gaat dus stapsgewijs. Eerst leer je een deel van de operatie, dan steeds meer. Coert zit nu in de fase waarin hij eigenlijk zelfstandig opereert, omdat hij zoveel praktijkervaring heeft op mogen doen. En als er iets is, sta je binnen 5 minuten naast hem. Veiligheid blijft daarbij de absolute basis.’’

“Een AIOS moet heel goed weten waar zijn grenzen liggen. Dat creëert vertrouwen, en dat maakt groei mogelijk.”

Opleiden doen we als groep en dat zit in ons DNA
Hoewel Daan formeel opleider is, benadrukt hij dat opleiden in Amphia vooral een teaminspanning is. “Wij hebben de opleiding opgetuigd, maar opleiden doet eigenlijk iedereen in onze vakgroep. We zijn een opleidingsgroep..” Dat iedereen plezier haalt uit opleiden, is volgens hem een belangrijke reden dat het zo goed loopt.

“Het brengt energie en het is leuk om jonge, talentvolle collega’s te zien groeien.” Ook de laagdrempelige sfeer speelt daarin een grote rol. “Onze afdeling is laagdrempelig. Dat kun je niet forceren, zo zijn we gewoon.”

Het hartcentrum als sterk fundament
Het succes van de opleiding staat niet los van de kwaliteit van het hartcentrum zelf. “We hebben een hele goede ploeg,” zegt Daan. Hij wijst op de sterke samenwerking tussen de verschillende disciplines:

  • het OK-team
  • perfusionisten
  • cardio-anesthesiologen
  • interventiecardiologen

Daan: “De lijnen zijn kort en het gaat allemaal heel goed samen.” Het Hartcentrum is bovendien een van de grotere centra in Nederland, met uitstekende resultaten en een hoog niveau van innovatie. ‘Soms vergeet je hoe bijzonder dat is, omdat het nu zo vanzelfsprekend voelt.”

‘’Sommige mensen denken dat iemand in opleiding slechtere resultaten zou geven. Het tegendeel is waar: AIOS zijn extreem aandachtig en doen enorm hun best. Bovendien heb je juist een dubbele controle: een jonge chirurg én een ervaren vangnet.’’

Patiënten reageren positief op AIOS als operateur
Transparantie naar patiënten is verplicht: zij horen altijd wie hun operatie uitvoert. Dat AIOS in Amphia veel opereren, blijkt in de praktijk geen belemmering. “Mensen denken soms dat een assistent slechtere resultaten zou geven. Het tegendeel is waar: AIOS zijn extreem aandachtig en doen enorm hun best. Bovendien heb je juist altijd een dubbele controle: een jonge chirurg en een ervaren vangnet.” Volgens Daan heeft nog geen enkele patiënt ervoor gekozen om de AIOS niet te laten opereren. “Dat zegt genoeg over het vertrouwen dat hij uitstraalt. Dat is ook een belangrijke ontwikkeling om door te maken als AIOS”

Opleiden maakt het hele team beter
Een AIOS binnen het team brengt nieuwe kennis, nieuwe vragen en soms nieuwe technieken mee. “Je wordt er zelf beter van,” zegt Daan. “Je moet beter uitleggen waarom je iets op een bepaalde manier doet. Dat zet aan tot denken en houdt ons allemaal scherp. . .”

Trots
Met de positieve visitatie is Amphia voor de komende jaren verzekerd van deze opleiding. Dat voelt als een erkenning, maar ook als motivatie om door te ontwikkelen. ‘We zijn heel erg trots. Niet alleen op deze opleiding, maar op het hele Hartcentrum.’

Cardio team OK
Een deel van het team van Coert en Daan op de operatiekamer

Meer lezen over het hartcentrum bij Amphia?

Ga naar Het Hartcentrum

Toegankelijkheidsopties

Kies hieronder één van de functies om het gebruik van onze website gemakkelijker te maken.


Tekstgrootte:
100%

Hoog contrast:

Vertaal website:

Deze teksten worden op uw verzoek door Google Translate Services automatisch vertaald en kunnen fouten bevatten. Amphia is niet verantwoordelijk voor mogelijke vertaalfouten. Als u vragen heeft over uw gezondheid, neem dan altijd contact op met uw arts.

Label