Amphia heeft zich aangesloten bij het 113 Netwerk Ziekenhuizen. Dit landelijke netwerk zet zich in voor het verbeteren van de zorg en ondersteuning voor mensen met suïcidale gedachten of gedrag. Van suïcidaliteit is sprake wanneer iemand gedachten heeft aan zelfdoding of een poging tot zelfdoding doet. Door samen te werken met andere ziekenhuizen en ketenpartners willen we bijdragen aan het voorkomen van suïcide en het bieden van passende hulp.
Groot maatschappelijk probleem
Suïcidaliteit is een groot maatschappelijk probleem. Jaarlijks overlijden in Nederland meer dan 1.800 mensen door suïcide. Nog veel meer mensen kampen met zulke gedachten. Dit raakt niet alleen henzelf, maar ook hun naasten en zorgverleners. Als ziekenhuis vinden wij het belangrijk om signalen tijdig te herkennen en passende zorg en ondersteuning te bieden.
Wat dit betekent
Met de aansluiting bij het 113 Netwerk Ziekenhuizen zetten wij een belangrijke stap in het verder versterken van onze zorg. Samen met andere ziekenhuizen werken we aan:
- het vergroten van kennis en vaardigheden van onze zorgverleners
- goede ondersteuning van medewerkers die regelmatig in contact komen met patiënten met suïcidale gedachten
- het versterken van de samenwerking met de geestelijke gezondheidszorg en huisartsen, met aandacht voor goede nazorg
- het creëren van een zo veilig mogelijke omgeving voor patiënten en medewerkers
Dit doen we onder andere door scholing en training van medewerkers, het uitwisselen van ervaringen met andere ziekenhuizen en door suïcidaliteit actief en zorgvuldig bespreekbaar te maken binnen onze organisatie.